A je to doma POČTVRTÉ

Jesenický horský sýr zvítězil v kategorii Sýry a získal cenu Regionální potravina MS kraje 2024 a po čtyři roky se tak bude pyšnit tímto oceněním. Obrovská radost a zároveň závazek být stále lepší. A vám, našim zákazníkům děkujeme za podporu, kterou nám dáváte. 

Posezení na farmě 2023

Ukončeno 30.10.2023.Těšíme se opět na jaře 2024


Sdrečně zveme

Přijďte ochutnat atmosféru naší farmy v Jeseníkách, 

v sobotu s malou ochutnávkou čerstvých sýrů.

Pro děti. simulace dojení kravičky

bosonohý chodníček

krmení kůzlátek

malování na obličej


V pátek 28.7. opět u nás na farmě malá ochutnávka. 

Jste srdečně zváni.


Děkujeme všem návštěvníkům, že jste nás přišli podpořit, vážíme si toho! A kousek té úžasné atmosféry zachyceno na kameře.

Pátek 7. července 2023 se na vás těšíme


Cena hejtmana MS kraje

Tvarohová pomazánka s naklíčenou bio ředkvičkou získala ocenění hejtmana MS kraje v rámci soutěže Regionální Potravina 2023. S velkou pokorou děkujeme, že byla oceněna naše práce, kterou tak jako na začátku děláme s láskou, vášní a rukama, kterým věříme.Z lásky k tomuto řemeslu, zvířatům a lidem.Děkujeme za podporu, která nám dává další energii, sílu a chuť a zárověň závazek být stále lepší.

Letní sezóna 2023

Již nyní pracujeme na novinkách, které pro Vás připravujeme na nadcházející letní sezónu.Už finišujeme a brzy Vás uvítáme v nových venkovních prostorechStavební úpravy

Omluvte ztížené podmínky v areálu farmy, Realizujeme stavební úpravy venkovních prostor. Děkujeme za pochopení.

A je to doma po třetí... Jogurt bílý získal  ocenění Regionální potravina MS kraje   2021


Máme velkou radost a je to opět velký závazek pro nás udržet vysokou kvalitu našich výrobků

Cena Regionální potravina Moravskoslezského kraje 2020


Rádi bychom se s Vámi opět podělili o pro nás úžasnou zprávu, že náš sýr Jesenický horský sýr získal letos prestižní značku a ocenění Regionální potravina Moravskoslezského kraje. A opět cenu nevnímáme jako výhru nad někým, ale výhrou našeho rozhodnutí dělat výrobky poctivě a ujištěním se o kvalitě celé naší výroby.  Naše sýry a výrobky jsou jedinečné právě pro své omezené množství, možnosti zakoupení jen u nás na farmě a nestávají se masovou záležitostí supermarketů, kde bychom museli tvrdě slevovat ze své filozofie, která se zatím ukazuje jako správná.  

Jesenický horský sýr je druhý náš sýr, který se může pyšnit oceněním Regionální potravina MS kraje. 

JESENICKÝ HORSKÝ SÝR je druh dlouho zrajícího, vysoko dohřívaného sýru částečně inspirovaného švýcarskými alpskými horskými sýry. Jde však o vlastní, dva roky vyvíjenou recepturu, do které byly zakomponovány vlastní nápady a vlastní složení "sýrařských kultur" včetně technologického postupu výroby a zrání. A to s využitím vysokotučného mléka námi chovaných krav plemene Jersey, pasených na horských jesenických loukách.


Ocenění


23.8.2019 České Budějovice - Země živitelka a z rukou ministra průmyslu a obchodu pana Karla Havlíčka na návrh asociace malých a středních firem přebíráme Ocenění za přínos pro region a je to taková malá tečka za tou velkou dávkou nadšení a práce na té naší cestě 

                      Posezení na farmě


V červenci 2019 jsme  otevřeli nové letní posezení na farmě, které je v letní sezónu otevřeno každý den mimo pondělí od 13 hodiny do 19 hodiny. Můžeme Vám nabídnout něco z našich specialit z kravského a kozího mléka. Ochutnat můžete domácí podmáslový chléb s tvarohovou pomazánkou, sýr na grilu, letní salát s kozím sýrem, výběr z sýrů, řecký jogurt s medem a ořechy. Osvěžit se můžete výbornou Bio kávou s našim mlékem, bylinkovou limonádou z Bilerbinu, či pivečkem  z domácího pivovaru Chomout. Ke kávě si můžete objednat dle nabídky např, tvarohový dort či zmrzlinu. 

Přijďte jen tak posedět, pro děti je připravené pískoviště a skákací hrad, kde si mohou protáhnout své tělo na čistém vzduchu.

Naučná stezka Zdraví a Příroda v Jeseníkách

5.7.2019 otevření naučné stezky Zdraví a Příroda v Jeseníkách. 9 zastavení a 9 tabulí Vás provede přírodou Jeseníků, historií a současnosti pastevectví a výrobou sýrů v Jeseníkách. Stezka začíná v Suché Rudné u chaty Rozcestník a zavede Vás do Staré Vody na naší farmu. Projekt je finančně podpořen Moravskoslezským krajem.
Podařilo se... dva roky příprav, práce a hlásíme hotovo :-)


Výroba již plně přestěhovaná do nového

Již brzy v novém...

Finišujeme s dokončením našich nových výrobních prostor a již brzy Vás pozveme do našeho nového obchůdku na farmě a připravujeme plno dalších novinek a překvapení...


Z Mikulova vezeme 3. místo za Rossetu


V sobotu 15. září 2018 jsme se opět účastnili národní soutěže sýrařů v Mikulově a v obrovské konkurenci zabodoval náš polotvrdý sýr Rosseta z kravského mléka. V této soutěži velice oceňujeme možnost konzultace s odbornou porotou a cenné rady tak zapracovat do svých receptur. 

Sýr Morgenland obsadil 4. místo.

Cena Regionální potravina Moravskoslezského kraje

Rádi bychom se s Vámi podělili o pro nás úžasnou zprávu, že náš sýr Jesenický Bochník získal prestižní značku a ocenění Regionální potravina Moravskoslezského kraje. Cenu nevnímáme jako výhru nad někým, ale výhrou našeho rozhodnutí dělat výrobky poctivě a ujištěním se o kvalitě celé naší výroby. Do každého výrobku vkládáme vše, naše nadšení a zápal pro věc, lásku a vášeň. Naše sýry a výrobky jsou jedinečné právě pro své omezené množství, možnosti zakoupení jen u nás na farmě a nestávají se masovou záležitostí supermarketů, kde bychom museli tvrdě slevovat ze své filozofie, která se zatím ukazuje jako správná. Trochu se chlubíme máme prostě RADOST 

16.-17.6.2018 otevřeno 

Zastavte se pro sýry, o víkendu 16.-17.6.oteřeno od 10 hodiny. V nabídce sýry kravské , koz, kozí jogurty, kravské smetanové, tvaroh, tvrdé Roseta, Bochník, Morgenland. Krásný letní víkend

9.6.-10.6.2018 - otevřeno

K létu patří Halloumi, dnes v nabídce sýry Halloumi na gril, dále kozí čerstvé sýry s bylinkami, kravské čerstvé, Jesenický bochník, Roseta, Jesenický skřítek- tvarohový dezert. Tak se zastavte otevřeno celý víkend od 10 hodiny. Těšíme se na Vás


Otevřeno na Silvestra

I poslední den roku můžete zavítat k nám na farmu a zakoupit si něco ke svátečnímu stolu. Po desáté bude otevřeno

Nový přírůstek farmy

Leontýnka je potřetí maminou, přivedla na svět krásného velkého býčka. U nás panuje radost ! Týno děkujme...

Otevírací doba během vánočních svátků

Otevřeno 23.12., 26.12-27.12. vždy od 10 do 17 hodiny.

Můžete si domluvit návštěvu i mimo tuto dobu