Farma

Farma U Stromovouse -naše rodinná farma chová čistokrevné české plemeno kozy hnědé krátkosrsté a jsme zároveň farmou plemennou. Ministerstvo zemědělství nás zařadilo do "Národního programu konzervace a využívání genetických zdrojů zvířat významných pro výživua zemědělství". Dále chováme anglické plemeno krávy Jersey, opět čistokrevné. Jde o plemeno mléčné krávy, jejíž mléko je právě určeno na zpracování, protože i přes menší nádoj má nesmírnou kvalitu. Typ mléka A2 má nejblíže mléku mateřskému. Tučnost 6-7% a bílkovinu 4-5%. Navíc jde o plemeno velmi kamarádské a přítulné, ale náročné na chov.. Proto je toto plemeno u nás zatím málo chované. V obou případech jde o chov pastevní, kdy využíváme množství bylin, které na jesenických loukách rostou a naše zvířata je umí zpracovat do mléka, což se následně projeví i na vysoké kvalitě výrobků.
Všechna naše zvířata mají svá jména a jsou našimi kamarády, členy rodiny. Chováme se k nim s úctou a respektem, protože celý svůj život věnují tomu, aby uspokojili potřeby nás lidí. Mléko zpracováváme ve své vlastní malé mlékárně a sýrárně.
Výrobky můžete zakoupit přímo a pouze na naší farmě. O prodeji na trzích, či dodávkách do obchodů vzhledem k vytíženosti naší vlastní prodejny neuvažujeme.
Navíc naší filozofií je, aby zákazník nakupoval u svého farmáře, kterého zná, ví, jak se chová ke zvířatům a v jakých podmínkách a jak vyrábí, a ne u anonymních prodejců anonymních výrobků, o kterých nic neví. V naší prodejně si můžete koupit sýry čerstvé nezrající, polotvrdé a tvrdé zrající, jogurty standartní i smetanové, tvarohy a tvarohové výrobky, máslo, atd. Jsme ve dvouleté čekací lhůtě na Bio výrobky. Naše sýry můžete také ochutnat v Wellness hotelu Holzberg v Suché Rudné.

V současné době má naše farma 23 plemenných koz, plemenného kozla, 5 kráv Jersey a malého býčka. Dále chováme husy, slepičky, kačenky a na vše dohlíží náš pejsek Bilbo.